Skip to content
close
close
 

Jaunumi un notikumi

TONA ROSA UZRUNA "EIRO IZSTĀDES" ATKLĀŠANĀ RĪGĀ

TONA ROSA UZRUNA "EIRO IZSTĀDES" ATKLĀŠANĀ RĪGĀ

Eiropas Centrālās bankas Banknošu direktorāta vadītājs Tons Ross (Ton Roos)
Dailes teātrī Rīgā, Latvijā
2013. gada 25. oktobrī


Dāmas un kungi!

Eiropas Centrālās bankas vārdā vēlos pateikties jums visiem par atsaukšanos mūsu uzaicinājumam piedalīties pasākumā par godu eiro informācijas kampaņas uzsākšanai Latvijā un "Eiro izstādes" atklāšanā. Vēlos arī pateikties Jānim Blūmam un viņa kolēģiem par šīsdienas pasākuma organizēšanu. Mūsu sadarbība pēdējo mēnešu laikā bijusi izcila, un esam droši, ka tā turpināsies tikpat veiksmīgi arī pēc 2014. gada 1. janvāra, kad Latvija kļūs par 18. eiro zonas dalībnieci. Dailes teātris ir ļoti piemērota vieta šai izstādes atklāšanai – paldies teātra vadībai par to, ka tā parūpējusies, lai šis pasākums varētu notikt un atvēlējusi telpas izstādei!

Eiro ieviešanai ir ļoti reāla un praktiska nozīme, taču tas ir arī simbolisks brīdis. Eiro banknotes un monētas ir taustāmākais Eiropas integrācijas simbols, un drīz tās ienāks Latvijas iedzīvotāju ikdienas dzīvē. Jānis Blūms savā runā jau pieminēja loģistikas pasākumus saistībā ar eiro ieviešanu Latvijā. Piebildīšu, ka visi priekšdarbi eiro skaidrās naudas ieviešanai norit, kā plānots. Sākotnējiem eiro skaidrās naudas krājumiem kopumā tiks piegādāti 110 miljoni eiro banknošu un 400 miljoni monētu. Eiro skaidrā nauda nonāks apgrozībā, izmantojot Latvijas Bankas filiāles, plašu bankomātu un komercbanku filiāļu tīklu, kā arī pasta nodaļas, kas īpaši svarīgas lauku iedzīvotājiem.

Vēlos pastāstīt par to, kā ECB un Latvijas Banka plāno sniegt Latvijas iedzīvotājiem plašāku informāciju par jauno naudu. Mūsu informēšanas kampaņa iepazīstinās ar eiro banknošu un monētu izskatu, banknošu pretviltošanas elementiem, kas pasargā banknotes no viltotājiem, kā arī ar svarīgākajiem naudas maiņas posmiem un citu informāciju, piemēram, lata un eiro maiņas kursu. Turklāt kampaņā arī tiks uzsvērta ciešā saikne starp Latviju un pārējām eiro zonas valstīm.

Vissvarīgākie šajā kampaņā būs Latvijas iedzīvotāji. Lai eiro ieviešana noritētu raiti, mēs aicinām iedzīvotājus iepazīties ar jauno naudu. ECB un Latvijas Banka izmantos dažādus kanālus, lai nodrošinātu iedzīvotājiem nepieciešamo informāciju.

Šīsdienas pasākumā piedalās arī šīs kampaņas seja – aktrise Lelde Dreimane –, kas palīdz apvienot kampaņas dažādos pavedienus. Viņas atveidotais tēls ir mūsdienīga variācija par Eiropu – mitoloģisko tēlu, kas devis vārdu mūsu kontinentam un redzams vairākos eiro banknošu otrā izlaiduma pretviltošanas elementos.

Lelde būs redzama reklāmās televīzijā, drukātajos materiālos, internetā un uz ielām izvietotajās reklāmās, un brošūrā, kas tiks nosūtīta katrai mājsaimniecībai Latvijā, kā arī citās publikācijās. Šīs publikācijas adresētas gan plašai sabiedrībai, gan noteiktām sabiedrības grupām, piemēram, cilvēkiem, kuru darba pienākumos ietilpst skaidrās naudas apstrāde.

Šī kampaņa tiek īstenota vairākās valodās – detalizēta informācija par pāreju uz eiro skaidro naudu pieejama jaunajām eiro banknotēm veltītajā interneta vietnē latviešu un krievu valodā, kā arī 22 citās valodās. Viedtālruņu lietotāji var lejupielādēt daudzvalodu aplikāciju par banknotēm – "Euro Cash Academy".

Visbeidzot, "Eiro izstāde" šeit, Dailes teātrī, ir ļoti nozīmīga kampaņas daļa. Tā būs atvērta līdz 13. decembrim, un būs saistoša gan jaunākiem, gan vecākiem cilvēkiem, gan vienkāršiem iedzīvotājiem, gan naudas ekspertiem.

Pirms oficiāli atklāju šo izstādi, vēlos aicināt Jāni un Leldi pievienoties man, lai pirmo reizi publiski demonstrētu divas īsfilmas, kas tiks pārraidītas televīzijā šā gada decembrī un nākamā gada janvārī. Pirmajā īsfilmā, kuras nosaukums ir "Ciešāka saikne ar Eiropu", uzsvērtas ciešās saiknes starp Latviju un pārējo eiro zonu, izmantojot tiltu motīvus. Tilti simbolizē vienotību, un šā iemesla dēļ tie izmantoti eiro banknošu dizainā. Otras īsfilmas nosaukums ir "Sīkāka informācija par banknotēm", un tajā parādīts, cik viegli ir pārbaudīt eiro banknošu autentiskumu.

Nekavēsimies un sāksim skatīties filmas!

Noslēgumā pastāstīšu mazliet plašāk par "Eiro izstādi". Tā ir ceļojoša izstāde, kuru jau apmeklējuši vairāk nekā 250 000 cilvēku visā Eiropā. Tajā aplūkotas dažādas tēmas – sākot no naudas vēstures līdz banknošu izgatavošanai. Izstādes sadaļās iekļautas izglītojošas spēles, interaktīvas prezentācijas un bērniem pielāgota informācija. Es aicinu jūs ar ģimenēm, draugiem un kaimiņiem ierasties šeit, Dailes teātrī, un tuvāk iepazīt jauno valūtu.

Ar prieku paziņoju, ka izstāde ir atklāta.


Eiropas Centrālā banka
Komunikācijas un valodu ģenerāldirektorāts, Preses un informācijas daļa
Kaiserstrasse 29, D-60311 Frankfurt am Main
Tel.: +49 69 1344 7455, Fax: +49 69 1344 7404
Internets: http://www.ecb.europa.eu

Pārpublicējot obligāta avota norāde.


close

ACCESS TO MY ACCOUNT


Log in

Forgotten your password?

*Required data


close

Feedback form


Feedback form for the download of materials

Please let us know how you intend to distribute our materials.

A confirmation of the availability of the publications requested will be sent to the name and address indicated in your account. If you would like to send the publications to another address, please indicate this below.

* Required data
** The publications are available free of charge from the ECB as long as stocks last.


close

Feedback form


Feedback form for the download of materials

Please let us know how you intend to distribute our materials.

* Required data


TERMS AND CONDITIONS


LETTER OF INTENT

We wish to use the electronic media and/or print media produced by the European Central Bank (ECB) to inform others. We declare that:
1. Any information or materials received from the ECB will be used for information purposes only.
2. We will not use the “€ OUR MONEY” logo for purposes that could be detrimental to the euro, or for commercial or advertising purposes, and we will adhere to the style guidelines provided in the Partnership Programme.
3. Any electronic materials, pictures, files or documents provided by the ECB will remain its sole property. The ECB will reserve its or third-party copyrights. We will not pass any information or materials received from the ECB to any third party, except for production purposes.
4. Should we use the original master files of materials prepared by the ECB, we will preserve the integrity of the text.
5. We pledge to follow the reproduction rules for euro banknotes and coins as published in the Official Journal of the European Union and available on the ECB’s website at www.ecb.europa.eu/euro/banknotes/reproduction/html/index.en.html.
6. If we use electronic media online, we will include a link to www.new-euro-banknotes.eu and we will inform the ECB of the material used and where it has been used. We will forward the links.
7. We understand that stocks of ECB materials for distribution are limited. We will inform the ECB of the number of copies distributed, the means of distribution as well as the target groups.
On behalf of the company/institution mentioned above, we declare that we will refrain from using any materials either in printed or electronic form provided by the ECB until our membership of the Partnership Programme has been confirmed.
We will be liable for any damages incurred by the ECB should we not act in accordance with this Letter of Intent. We also understand that the ECB reserves the right to terminate our membership at any time.


DISCLAIMER

This privacy notice is made on behalf of the European Central Bank (ECB) and applies to Havas 360, its sub-contractors and all central banks referred to as data processors below.
When you fill in the form on the website http://www.new-euro-banknotes.eu/, we collect personal information directly from you in order to provide you with information on euro banknotes. Your data will be used only for that purpose. You cannot receive information if you do not complete the form.
We keep information on your activity with us and delete it after three years of inactivity. We are committed to ensuring that your information is secure. In order to prevent unauthorised access or disclosure, we have put in place physical, electronic and managerial procedures to safeguard and secure the information we collect online.
We use this personal information to deal with your request(s), manage your account and offer you other ECB publications.
We disclose this information to our sub-contractor CetSI and on a need-to-know basis to the relevant data processors.

A. Your choices

1) You have the right to see the information that we have about you and to get mistakes corrected by contacting Havas 360;
2) You have the right to delete your account with Havas 360.

B. Important

Your information is protected by European Union law. National data protection laws apply in relation to the technical and organisational security measures to be applied by the data processors mentioned below, unless the data processor is the ECB. Contact details for the European Data Protection Supervisor can be found at http://ec.europa.eu/justice/data-protection/bodies/supervisor/index_en.htm.

C. How to reach us

C.1 Contact data of data controller

Sabine Eismann
European Central Bank
Sonnemannstrasse 20
60314 Frankfurt am Main
Germany
Phone: +49 69 1344 5312
Fax.: +49 69 1344 5775
E-mail: partnershipprogramme@ecb.europa.eu
www.ecb.europa.eu

C.2 Contact data of data processors

C.2.1 General data processors

Laurent Lé
Havas 360
29/30 quai de Dion Bouton
Puteaux Cedex 92817
France
Phone: +33 1 58 47 92 43
Fax: +33 1 58 47 86 00
www.havas360.fr

Jerome Ospitaletche
CetSI
93/105 rue Veuve Lacroix
92000 NANTERRE
Phone: +33 1 41 19 40 50

C.2.2 Data processor for Member States and third countries

See data controller.

D. Final provisions

Data controllers may change this privacy notice from time to time by updating this page. You should check this page occasionally to ensure that you are satisfied with any changes. This privacy notice is effective from 22 November 2013.

you have to accept conditions


close
close

ACCESS TO MY ACCOUNT


Create an account